Onur: passagiers blijven weg en het regent claims.

Zone pour tous les messages en Français (Seulement si vous ne pratiquez pas l'Anglais) - De plaats voor alle Nederlandstalige berichten (Enkel als U de Engelse taal niet machtig bent) - Forum für alle Deutschsprachigen Beiträge (Nur im Falle Sie Englisch Nicht Beherschen)

Moderator: Latest news team

Post Reply
SN30952
Posts: 7128
Joined: 31 Jul 2003, 00:00

Onur: passagiers blijven weg en het regent claims.

Post by SN30952 »

Voorheen voerde Onur Air wekelijks 55 tot 60 vluchten vanuit Nederland uit op Turkije. Dat is inmiddels afgenomen tot zo'n 20 per week.

Onur: passagiers blijven weg en het regent claims.
Niet alleen eisen passagiers geld voor de onkosten die ze hebben gemaakt toen de vluchten van Onur Air niet meer werden toegelaten in het Nederlands luchtruim, ook komen de touroperators nog met claims.

Onur hoopt dat een rechtszaak tegen de Inspectie Verkeer en Waterstaat ervoor zorgt dat de Nederlanders weer vertrouwen in de onderneming krijgen.
Onur Air wil de schade verhalen op de Nederlandse inspectie en op de toezichthouders in Frankrijk, Zwitserland en Duitsland.

Advocaat F. Vreede van Onur Air zei woensdag tijdens een hoorzitting dat de IVW zich "het hoofd op hol heeft laten brengen" door de media en een incident op de luchthaven van Antalya.
Het vliegverbod had nooit opgelegd mogen worden, aldus meester Vreede. De Onurvliegtuigen zijn volgens hem veilig.

:?: Of ze dat waren, wordt niet beweerd... De avocaat matigt zich ook bevoegdheden aan die ons onbekend zijn van advocaten: sinds wanneer kunnen zij oordelen over de veiligheid van passagiersvliegtuigen? Of zou hij accepteren dat luchtvaartinspecteurs in zijn plaats zouden pleiten.

:?: Of de inspecteurs dat verwijt accepteren: "het hoofd op hol heeft laten brengen" door de media en een incident op de luchthaven van Antalya.

:?: Het verschil tussen inspecteurs en advocaten is misschien dat ze eerst de feiten zien, daarna de media lezen.

:?: Als advocaten de deskundigheid van de inspecters in vraag en twijfel trekken, zijn ze wel laag gevallen, en kan dat ook wel vv.

:?: Maakt Onur niet een onherstelbare fout door de hulp van een advokaat in te roepen, ipv een deskundig public relation buro. De vraag is zeer of Onur zelf niet "het hoofd op hol heeft laten brengen" door de meester.

Dat nu slechts 33% van de Onur vluchten uitgevoerd worden, volgens eigen zeggen, is bedenkelijk, nu het publiek de zekerheid heeft dat de toestellen zeer grondig gekeurd zijn, dat er veel aandacht is voor veiligheid, en dat beslist bijzondere aandacht wordt besteed aan de service. Ergo, vliegtechnisch is Onur nog nooit zo goed geweest.

Alleen is zijn 'imago' in een bedenkelijk daglicht gesteld. Maar hoe kwam dat?
Een low profile over het verleden, eventueel excuses, en een garantie op het streven naar perfectie had waarschijnlijk deze ondergang kunnen vermijden.
Inderdaad de goede raadgevers staan aan wal*....

Een rechtszaak tegen de Inspectie Verkeer en Waterstaat gaat er niet voor zorgen dat de Nederlanders weer vertrouwen in de onderneming krijgen, in tegendeel. Het zijn precies de resultaten van de Inspectie die het vertrouwen van de Nederlanders in een luchtvaartbedrijf bevestigen. Goede inspecties zijn een waarborg.
Een overwinning voor het gerecht, en wat zijn de kansen? Zou wel eens een Pyrrusoverwinning kunnen zijn. (Pyrrhus was de koning van Epirus, die de Romeinen bij Heraclea en Asculum versloeg. Door die overwinning was zijn leger zodanig verzwakt dat hij niet meer tegen zijn overwonnen tegenstander opgewassen was.)

De tegenstanders, Onur's concurrenten dus, doen intussen zaken....

(in luchtvaarttermen op de observatiepier...)

SN30952
Posts: 7128
Joined: 31 Jul 2003, 00:00

Een vlammende start van je vakantie met Onur Air

Post by SN30952 »

In Dutch:
Een vlammende start van je vakantie met Onur Air

...we zagen oranje lichtflitsen bij de vleugels, deze flitsen bleken later zeven meter lange steekvlammen die uit de rechtermotor kwamen....

Straf verhaal.

Nu nog: Het eveneens Turkse Fly Air wordt zeer kritisch in de gaten gehouden.
Lees:"Schiphol: Turkish Fly-Air engine explodes at take-off, emergency stop." (29NOV) in LZ Laatste Nieuws.

michiel
Posts: 15
Joined: 22 Mar 2005, 00:00

Post by michiel »

Ook MNG die voor Jetair vliegt wordt de laatste tijd ook onder verscherpt toezicht gehouden

greets michiel 8)

User avatar
B744skipper
Posts: 1509
Joined: 21 Apr 2004, 00:00

Re: Een vlammende start van je vakantie met Onur Air

Post by B744skipper »

SN30952 wrote:Straf verhaal.
Delen die ook erg naadje zijn:

- "Toen we instapten maakte de motor al een vreemd geluid en net voordat we wilden vertrekken werd het vliegtuig weer tot stilstand gebracht en zag ik vanuit het raam brand uit één van de motoren komen. Na diverse bluspogingen had men het vuur onder controle en werden een aantal schroeven vastgedraaid. Het vliegtuig is toen alsnog opgestegen.

- Tijdens de vlucht merkte ik dat er zich bij de onderkant van mijn stoel een klein gat bevond in het vliegtuig waar lucht doorheen kwam. Ik heb de hele reis mijn voet op die plek gehouden."

- "ontbrekende bouten in motorgondels, verlopen navigatiekaarten, linkerbrandstoftank defect, delen noodverlichting gangpad defect, hydraulisch lek in het remsysteem, onjuiste gewichtsverdeling, en niet afsluiten van deuren."

Dat van die kaarten ligt natuurlijk niet aan het toestel zelf.

Over het algemeen zou ik dit artikel toch met een korreltje zout nemen, waarschijnlijk was de schrijver op zoek naar meer sensatie.... :wink:

SN30952
Posts: 7128
Joined: 31 Jul 2003, 00:00

Post by SN30952 »

Nu knallen in Turkije vuilnisbakken en zaterdagochtend in het vakantie-oord Kusadasi, in het westen van Turkije ook een minibusje uiteen. (drie doden en tien gewonden gevallen.)
De laatste maanden zijn er in verschillende badplaatsen aan de Egeïsche zee verschillende aanslagen geweest van Koerdische rebellen.

Dat zal dus ook niet bevoorderlijk zijn voor het toerisme aldaar.

Of de onfeilbare Turken nu meer met de afvokaat gaan dreigen? Bij wie zal de schuld nu weer liggen?

Laatste:
Minstens vier doden en veertien gewonden bij explosie Turkije en
Kusadasi (was) populaire bestemming bij Belgen

Post Reply